Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 26

Jubileusz 10-lecia odrodzonego Bractwa Kurkowego w Sieradzu
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Jubileusz 10-lecia odrodzonego Bractwa Kurkowego w Sieradzu

 W sobotę 13 stycznia Siostra Katarzyna Gajewska i Brat Robert Gajewski - członkowie Podlasko - Kozieradziego Bractwa Kurkowego w Konstantynowie mieli zaszczyt wziąć udział w Jubileuszu 10 - lecia odrodzonego Bractwa Kurkowego w Sieradzu oraz Intronizacji Króla Sieradzkiego Bractwa. W rozwinięciu wiadomości zdjęcia i relacja.

Dodano: 16 Styczeń 2018
Przekazanie wózka inwalidzkiego dla Eweliny Szewczuk
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Przekazanie wózka inwalidzkiego dla Eweliny Szewczuk

 12 stycznia nastąpiło przekazanie wózka inwalidzkiego dla Eweliny Szewczuk z Komarna. Środki na wózek były zbierane podczas Strzelania o Srebrną Wagę Podlasia. Złożył się na to dochód ze strzelania o jedną z tarcz oraz licytacja szabli podczas biesiady brackiej. Przy wsparciu Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego, wójta Gminy Konstantynów Romualda Murawskiego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej udało się zebrać całą wymaganą kwotę na nowoczensy wózek inwalidzki, pionizator oraz niezbędne akcesoria do rehabilitacji Eweliny. Cieszymy się bardzo, że udało się zrealizowac tą inicatywę i dziękujemy wszystkim Siostrom i Braciom z naszego Bractwa oraz Bractw z całej Polski, którzy wsparli ten szczytny cel.
Przekazanie wózka nastąpiło 12 stycznia w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej, gdzie na co dzień uczęszcza Ewelina. Była to też okazja by opowiedzieć o Bractwie innym podopiecznym warsztatów.  Fotorelacja w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 13 Styczeń 2018
Wizyta w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wizyta w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie

 W piątek 12 stycznia 2018 roku Podlasko Kozieradzkie Bractwo Kurkowe odwiedziło Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie. Na spotkaniu z uczniami opowiadaliśmy o naszym Bractwie, kim jesteśmy, czym się zajmujemy i po co. Uczniowie usłyszeli m.in o tradycjach i zwyczajach brackich. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się przedmioty brackie - broń, nagrody itp.
Po spotkaniu wielu chłopców i wiele dziewczynek zadeklarowało chęć wstąpienia w przyszłości w szeregi Bractwa. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Dyrekcji i Gronu Nauczycielskiemu. W przyszłości chętnie ponownie odwiedzimy szkołę. W rozwinięciu fotorelacja ze spotkania.

Dodano: 13 Styczeń 2018
Orszak Trzech Króli w Białej Podlaskiej
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Orszak Trzech Króli w Białej Podlaskiej

6 stycznia 2018 roku delegacja Bractwa wzięła udział w Orszaku Trzech Króli w Białej Podlaskiej. Zgromadzeni wyruszyli z Kościoła pod wezwaniem bł. Honorata Koźmińskiego  iudali się na Plac Wolności. Na miejscu odbyła się inscenizacja pokłonu Trzech Króli oraz wystawiono jasełka. Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe reprezentowali Podstarszy Bractwa Brat Józef Szeptycki, Siostra Ewa Makowska, Brat Zdzisław Makowski oraz Brat Ryszard Dopierała.

Dodano: 08 Styczeń 2018
Relacja ze Strzelania o Srebną Wagę Podlasia w Biuletynie Gminy Konstantynów
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Relacja ze Strzelania o Srebną Wagę Podlasia w Biuletynie Gminy Konstantynów

 W najnowszym Biuletynie Samorządowym Gminy Konstantynów znalazła się relacja z naszego wrześniowego Strzelania o Srebną Wagę Podlasia. Zachęcamy do przeczytania w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 28 Grudzień 2017

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 26

Odwiedzin: 88655