Aktualności

<<< [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] >>> ... z 27

Wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich

   23 stycznia 2015 roku pod przewodnictwem Bp. Piotra Sawczuka odbyła się główna uroczystość  z racji wspomnienia Męczenników Podlaskich. Do Pratulina przyjechali wierni z całej diecezji siedleckiej, aby czcić błogosławionych Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, którzy zginęli w 1874 roku w obronie unickiej świątyni. Uczestniczyli również Bracia z Podlasko Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego w Konstantynowie:  Starszy bractwa Szczepan Wereszko, br. Marek Sawczuk, br. Zdzisław Makowski.

Dodano: 27 Styczeń 2015
Dobre bo bialskie
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Dobre bo bialskie

 Po raz 15 wręczono wyróżnienia "Dobre bo bialskie". Uroczysta gala odbyła się w piątek 10 stycznia. Na zaproszenie organizatora - Starostwa Bialskiego - w gali uczestniczyła delegacja Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego. Wyróżnienia "Dobre bo bialskie" otrzymują przedsiębiorcy i instytucje w istotny sposób przyczyniające się do rozwoju gospodarczego i promocji powiatu bialskiego.

W rozwinięciu wiadomości zdjęcia z gali.

Dodano: 16 Styczeń 2015
Bracia w Orszaku Trzech Króli
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Bracia w Orszaku Trzech Króli

6 stycznia 2015 roku ulicami Białej Podlaskiej przeszedł Orszak Trzech Króli. W pochodzie z Kościoła Świętej Anny do Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wzięło ponad udział tysiąc mieszkańców Białej Podlaskiej na czele z Braćmi z Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego z Konstantynowa.

W rozwinięciu wiadomości zdjęcia i film.

Dodano: 16 Styczeń 2015
Wigilia bracka w Konstantynowie
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia bracka w Konstantynowie

 22 grudnia 2014 bracia Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego spotkali się na tradycyjnej Wigili. Była to doskonała okazja by powspominać inaguracyjny rok naszego bractwa oraz złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Podczas spotkania przedyskutowaliśmy również plany na 2015 roku. Ustalono iż 17 maja odbędzie się Strzelanie i tytuł Króla Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego, a 12 września  II Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia.

W rozwinięciu wiadomości link do zdjęć.


Dodano: 31 Grudzień 2014
Spotkanie opłatkowie i posiedzenie Zarządu ZKBS w Witaszycach
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Spotkanie opłatkowie i posiedzenie Zarządu ZKBS w Witaszycach

 13 grudnia 2014 roku delegacja Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego w składzie: Szczepan Wereszko, Marek, Sawczuk, Janusz Zabłocki, Katarzyna Gajewska, Robert Gajewski uczestniczyła w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym bractw kurkowych Okręgu Centralnego ZKBS. Uroczystość odbyła się w Pałacu w Witaszycach, dzięki uprzejmości Prezesa OC brata Jana Klauzy.

Dodano: 31 Grudzień 2014

<<< [ 23 ] [ 24 ] [ 25 ] [ 26 ] >>> ... z 27

Odwiedzin: 90012