Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 26

Spotkanie wigilijne Bractwa PK
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Spotkanie wigilijne Bractwa PK

 Przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego Towarzystwa Strzeleckiego w Konstantynowie. Nie zabrakło życzeń, dzielenia się opłatkiem i śpiewania kolęd. Świętowaliśmy przy suto zastawionym tradycyjnym potrawami stole w Ośrodku Relaks - Perła Serpelic. Bracia i Siostry wspominali miniony rok oraz snuli plany na kolejny. Zdjęcia w rozwinięciu wiadomości

Dodano: 27 Grudzień 2017
Wesołych Świąt!

 

Dodano: 18 Grudzień 2017
Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w Witaszycach
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w Witaszycach

9 grudnia 2017 tradycyjnie uczestniczyliśmy w spotkaniu wigilijnym Bractw Okręgu Centralnego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich. Odbyło się ono w gościnnych progach  i pięknych wnętrzach Pałacu w Witaszycach.  Zebranych gości przytwitał Prezes OC Brat Jan Klauza. Nie zabrakło życzeń, kolęd i wspaniałych potraw. Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe reprezentowali Podstarszy Bractwa Brat Józef Szeptycki z żoną, Strzelmistrz Bractwa Brat Roman Lipski z żoną, Siostra Justyna Strzelec i Brat Oliwier Zabłocki. Przed wigilią odbyło się posiedzenie Zarządu OC na którym zatwierdzono m.in terminarz strzelań brackich na 2018 rok. I tak Strzelanie Krolewskie Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego odbędzie się 12 maja 2018 roku, a V Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia 8 września 2018 roku. Szczegółowy terminarz już wkróce na naszej stronie w zakładce kalendarium (kliknij). Zdjęcia z Wigilii w Witaszycach w rozwinięciu.

Dodano: 15 Grudzień 2017
Odsłonięcie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Horoszkach Dużych
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Odsłonięcie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Horoszkach Dużych

 3 grudnia braliśmy udział w uroczystościach odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Horoszkach Dużych. 5 grudnia 2017 mija rocznica 150 - lecia urodzin marszałka i z tej okazji społeczność Horoszek, Serpelic i Sarnak postanowiła ponownie postawić pomnik w miejsce zniszczonego przed laty przez  władze komunistycze. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. odprawiona przez Biskupa Seniora Antoniego Pacyfika Dydycza. Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe reprezentowali Podstarszy Bractwa Brat Janusz Zabłocki oraz Ceremoniarz Bractwa Brat Marek Sawczuk. W rozwinięciu wiadomości zdjęcia.

Dodano: 04 Grudzień 2017
Inaguracja Mazowiecko - Podlaskiego Bractwa Kurkowego
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Inaguracja Mazowiecko - Podlaskiego Bractwa Kurkowego

 W sobotę 18 listopada 2017 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystej inauguracji Mazowiecko - Podlaskiego  Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Broku. W Kościele św. Andrzeja Apostoła w Broku odbyła się Msza św. pod przewodnictwem JE ks. bp. dr Janusza Stepnowskiego. Następnie zebrani przemaszerowali do pięknego ośrodka Binduga, gdzie miało miejsce wręczenie odznaczeń i wyróżnień oraz biesiada bracka. Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe reprezentowali Starszy Bractwa Brat  Szczepan Wereszko, Podstarszy Bractwa Brat Janusz Zabłocki, Podstarszy Bractwa Brat Józef Szeptycki i Ceremoniarz Bractwa Marek Sawczuk.

Dodano: 21 Listopada 2017

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 26

Odwiedzin: 88655