Aktualności

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 27

Siostra Justyna Strzelec z tytułem Króla Bractwa PKBK
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Siostra Justyna Strzelec z tytułem Króla Bractwa PKBK

 12 maja 2018 roku na terenie OW Relaks - Perła Serpelic - odbyło się V Strzelanie Królewskie Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego Towarzystwa Strzeleckiego w Konstantynowie. Kur spadł już po 23 strzale, a nowym Królem została Siostra Justyna Strzelec. Do Serpelic przyjechały Bractwa ze Starachowic, Ciechanowca, Łodzi, Radomia, Otwocka, Lublina oraz Drużyna Artylerii Domu Radziwiłów z Terespola. W strzelaniach o tarcze okolicznościowe najlepsza okazała się Siostra Katarzyna Gajewska z Podlasko Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego, która wystrzelała zarówno Tarczę Wójta Gminy Konstantynów jak i Tarczę Perła Serpelic. Puchar Starosty Powiatu Bialskiego trafił do Siostry Aleksandry Bartel, a Puchar "Szczęśliwy Traf" powędrował w ręce Brata Zdzisława Makowskiego, również z Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego. Więcej informacji w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 13 Maj 2018
Strzelanie Królewskie Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Strzelanie Królewskie Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego

 12 maja 2018 roku odbędzie się V Strzelanie Królewskie Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego Towarzystwa Strzeleckiego w Konstantynowie. Tym razem strzelanie odbędzie się na terenie Ośrodka Wypocynkowego Relaks - Perła Serpelic w Serpelicach nad Bugiem. Tytułu Króla będzie bronił Brat Szczepan Wereszko - Starszy Bractwa PKBK. Oprócz strzelania królewskiego odbędą się również strzelania okolicznościowe: o Tarczę Wójta Gminy Konstantynów, Puchar Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka, Taczę Perła Serpelic oraz Puchar Szczęśliwy Traf. Szczegóły i zaproszenie w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 05 Maj 2018
Wesołych Świąt!

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych spędzonych wśród rodziny i przyjaciół oraz łaski Bożego Miłosierdzia z okazji Zmartwychwstania Pana Jezusa życzą
Siostry i Bracia z Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego w Konstantynowie.

Dodano: 01 Kwiecień 2018
Jubileusz 10-lecia odrodzonego Bractwa Kurkowego w Sieradzu
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Jubileusz 10-lecia odrodzonego Bractwa Kurkowego w Sieradzu

 W sobotę 13 stycznia Siostra Katarzyna Gajewska i Brat Robert Gajewski - członkowie Podlasko - Kozieradziego Bractwa Kurkowego w Konstantynowie mieli zaszczyt wziąć udział w Jubileuszu 10 - lecia odrodzonego Bractwa Kurkowego w Sieradzu oraz Intronizacji Króla Sieradzkiego Bractwa. W rozwinięciu wiadomości zdjęcia i relacja.

Dodano: 16 Styczeń 2018
Przekazanie wózka inwalidzkiego dla Eweliny Szewczuk
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Przekazanie wózka inwalidzkiego dla Eweliny Szewczuk

 12 stycznia nastąpiło przekazanie wózka inwalidzkiego dla Eweliny Szewczuk z Komarna. Środki na wózek były zbierane podczas Strzelania o Srebrną Wagę Podlasia. Złożył się na to dochód ze strzelania o jedną z tarcz oraz licytacja szabli podczas biesiady brackiej. Przy wsparciu Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego, wójta Gminy Konstantynów Romualda Murawskiego i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej udało się zebrać całą wymaganą kwotę na nowoczensy wózek inwalidzki, pionizator oraz niezbędne akcesoria do rehabilitacji Eweliny. Cieszymy się bardzo, że udało się zrealizowac tą inicatywę i dziękujemy wszystkim Siostrom i Braciom z naszego Bractwa oraz Bractw z całej Polski, którzy wsparli ten szczytny cel.
Przekazanie wózka nastąpiło 12 stycznia w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej, gdzie na co dzień uczęszcza Ewelina. Była to też okazja by opowiedzieć o Bractwie innym podopiecznym warsztatów.  Fotorelacja w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 13 Styczeń 2018

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 27

Odwiedzin: 107068