Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 26

Obchody Święta Niepodległości
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Obchody Święta Niepodległości

 11 listopada 2017 roku obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym wyjątkowym dla naszego kraju dniu uczestniczyliśmy w obchodach Święta Niepodległości w Konstantynowie i Białej Podlaskiej. W naszej macierzystej miejscowości w kościele parafialnym odbyła się Mszę Św. w intencji Ojczyzny. Po zakończeniu Mszy zgromadzeni przemaszerowali pod Pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty.

Z kolei w Białej Podlaskiej 11 listopada rozpoczeto nabożeństwem w Kościele pw. Narodzenia NMP, skąd udano się na Plac Wolności. Wieczorem w auli AWF odbył się koncert "Warto być Polakiem". 

Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe w uroczystościach reprezentowali Starszy Bractwa Brat Szczepan Wereszko, Podstarszy Brat Janusz Zabłocki, Ceremoniarz Marek Sawczuk, Siostra Ewa Makowska, Brat Zdzisław Makowski i Brat Ryszard Dopierała. W rozwinięciu zdjęcia.

Dodano: 16 Listopada 2017
10-lecie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - 10-lecie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej

 W sobotę 21 października Brat Janusz Zabłocki, Brat Marek Sawczuk i Brat Józef Szeptycki mieli zaszczyt uczestniczyć w jubileuszu 10 - lecia działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej. Spotkanie odbyło się w Pałacu Platerów i połączone było z promocją wydania VIII Rocznika Konstantynowskiego.W rozwinięciu zdjęcia z uroczystości.

Dodano: 26 Październik 2017
Relacja ze Strzelania o Srebną Wagę Podlasia w Gościńcu Bialskim
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Relacja ze Strzelania o Srebną Wagę Podlasia w Gościńcu Bialskim

 W ostatnim numerze Gościńca Bialskiego (nr 17/2017) znajduje się relacja z IV Strzelania o Srebrną Wagę Podlasia oraz Strzelania o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej, które odbyły się 9 września 2017 na strzelnicy myśliwskiej w Hrudzie.

W rozwinięciu wiadomości tekst relacji.

Dodano: 11 Październik 2017
Podlasko - Kozieradzkie Bractwo w Roczniku Łowieckim
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Podlasko - Kozieradzkie Bractwo w Roczniku Łowieckim

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej wydał Bialskpodlaski Rocznik Łowiecki nr 5 - 2017. Miło nam poinformować iż kilka kart tego wydawnictwa poświęcono naszemu Bractwu. Można m.in przeczytać krótki zarys naszej działalności, relacje z naszych strzelań oraz wydarzeń w których uczestniczyliśmy. Pragniemy bardzo podziękować kolegom z PZŁ Biała Podlaska za takie wyróżnienie. Należy przypomnieć, że nasze cykliczne strzelania odbywają się strzelnicy myśliwskiej w Hrudzie, którą administruje PZŁ Biała Podlaska. W rozwinięciu wiadomości zdjęcia rocznika.

Dodano: 10 Październik 2017
Brat Oliwier Zabłocki po raz drugi zdobywcą Baby Jagi
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Brat Oliwier Zabłocki po raz drugi zdobywcą Baby Jagi

 Brat Oliwier Zabłocki po raz drugi ustrzelił Babę Jagę! Rzecz miała miejsce w Starachowicach podczas dorocznego Strzelania o Babę Jagę Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego. Jeszcze się nigdy nie zdarzyło w prawie 10-letniej historii tego Strzelania, aby jedna osoba dwukrotnie ustrzeliła to trofeum. A Brat Oliwier dokonał tego również dwa lata temu. Na strzelaniu w Starachowicach pojawiła się liczna grupa Braci i Sióstr z Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego. Obecny był Król Bractwa Szczepan Wereszko, Podstarszy Bractwa Janusz Zabłocki, Brat Roman Lipski z rodziną, Siostra Justyna Strzelec, Brat Oliwier Zabłocki, Brat Ryszrad Dopierała, Brat Robert Gajewski oraz Siostra Katarzyna Gajewska (również członkini Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego. Oprócz Statuetki Baby Jagi nasi strzelcy zdobyli inne nagrody. Więcej w rozwinięciu.

Dodano: 04 Październik 2017

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] >>> ... z 26

Odwiedzin: 88655