Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 25

Odsłonięcie Pomnika Brata Kurkowego w Poznaniu
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Odsłonięcie Pomnika Brata Kurkowego w Poznaniu

 W sobotę 16 października 2017 roku delegacja Podlasko Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego uczestniczyła uroczystościach jubileuszowych z okazji 95 rocznicy powstania i 25 lecia reaktywowania Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich. Połączone one zostały z odsłonięciem i poświęceniem Pomnika Brata Kurkowego, na terenie Parku Szelągowskiego - miejsca związanego z działalnością strzelecką Bractwa Poznańskiego i Zjednoczenia. PKBK reprezentowali Podstarszy Bractwa Brat Janusz Zabłocki i Brat Józef Szeptycki.

Dodano: 20 Wrzesień 2017
Media o Strzelaniu o Srebrną Wagę Podlasia 2017
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Media o Strzelaniu o Srebrną Wagę Podlasia 2017

 Lokalne media i zaprzyjaźnione Bractwa relacjonują nasze ostatnie Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia i Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego. Poniżej linki do artykułów wraz ze zdjęciami:
 
 

- Starostwo Powiatowe (kliknij)

- Radio Biper (kliknij)

- Łódzkie Bractwo Kurkowe (kliknij)

Dodano: 15 Wrzesień 2017
Brat Bogdan Łęcki zdobywcą Srebrnej Wagi Podlasia A.D. 2017!
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Brat Bogdan Łęcki zdobywcą Srebrnej Wagi Podlasia A.D. 2017!

 9 września 2017 roku na strzelnicy myśliwskiej w Hrudzie k. Białej Podlaskiej odbyło się się IV Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia oraz Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego. Srebrną Wagę Podlasia A.D. 2017 zdobył Brat Bogdan Łęcki z Radomskiego Bractwa Strzelców Kurkowych. Tytuł Króla Żniwnego OC ZKBS RP zdobył Brat Krzysztof Liszke ze Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego. Brat Janusz Zabłocki z Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego został I Rycerzem OC. Relacja, zdjęcia oraz wyniki strzelania w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 10 Wrzesień 2017
XIX Dożynki Powiatu Bialskiego
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - XIX Dożynki Powiatu Bialskiego

W niedzielę 3 września odbyły się XIX Dożynki Powiatowe. Tym razem miejscem spotkania rolników była gościnna gmina Sosnówka. Na zaproszenie Starosty Bialskiego w Dożynkach brała udział również delegacja Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. polowej, którą na boisku sportowym przy Gimnazjum Publicznym w Sosnówce odprawił biskup diecezji pińskiej ks. Antoni Dziemianko.

Dodano: 04 Wrzesień 2017
IV Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia oraz Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego ZKBS - Zaproszenie
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - IV Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia oraz Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego ZKBS - Zaproszenie

  9 września 2017 roku na strzelnicy w Hrudzie odbędzie się IV Strzelanie o Srerbną Wagę Podlasia. Oprócz rywalizacji o to prestiżowe trodeum odbędzie się również Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej. Tradycją jest, że Bractwo, które w pierwszej połowie roku organizuje Strzelanie o tytuł Króla Okręgu - we wrześniu zaprasza również na Strzelanie Żniwne. Zaproszenie oraz szczegółowy program w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 30 Sierpień 2017

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 25

Odwiedzin: 80695