Aktualności

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 27

Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w Witaszycach
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w Witaszycach

9 grudnia 2017 tradycyjnie uczestniczyliśmy w spotkaniu wigilijnym Bractw Okręgu Centralnego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich. Odbyło się ono w gościnnych progach  i pięknych wnętrzach Pałacu w Witaszycach.  Zebranych gości przytwitał Prezes OC Brat Jan Klauza. Nie zabrakło życzeń, kolęd i wspaniałych potraw. Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe reprezentowali Podstarszy Bractwa Brat Józef Szeptycki z żoną, Strzelmistrz Bractwa Brat Roman Lipski z żoną, Siostra Justyna Strzelec i Brat Oliwier Zabłocki. Przed wigilią odbyło się posiedzenie Zarządu OC na którym zatwierdzono m.in terminarz strzelań brackich na 2018 rok. I tak Strzelanie Krolewskie Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego odbędzie się 12 maja 2018 roku, a V Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia 8 września 2018 roku. Szczegółowy terminarz już wkróce na naszej stronie w zakładce kalendarium (kliknij). Zdjęcia z Wigilii w Witaszycach w rozwinięciu.

Dodano: 15 Grudzień 2017
Odsłonięcie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Horoszkach Dużych
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Odsłonięcie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Horoszkach Dużych

 3 grudnia braliśmy udział w uroczystościach odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Horoszkach Dużych. 5 grudnia 2017 mija rocznica 150 - lecia urodzin marszałka i z tej okazji społeczność Horoszek, Serpelic i Sarnak postanowiła ponownie postawić pomnik w miejsce zniszczonego przed laty przez  władze komunistycze. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. odprawiona przez Biskupa Seniora Antoniego Pacyfika Dydycza. Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe reprezentowali Podstarszy Bractwa Brat Janusz Zabłocki oraz Ceremoniarz Bractwa Brat Marek Sawczuk. W rozwinięciu wiadomości zdjęcia.

Dodano: 04 Grudzień 2017
Inaguracja Mazowiecko - Podlaskiego Bractwa Kurkowego
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Inaguracja Mazowiecko - Podlaskiego Bractwa Kurkowego

 W sobotę 18 listopada 2017 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystej inauguracji Mazowiecko - Podlaskiego  Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Broku. W Kościele św. Andrzeja Apostoła w Broku odbyła się Msza św. pod przewodnictwem JE ks. bp. dr Janusza Stepnowskiego. Następnie zebrani przemaszerowali do pięknego ośrodka Binduga, gdzie miało miejsce wręczenie odznaczeń i wyróżnień oraz biesiada bracka. Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe reprezentowali Starszy Bractwa Brat  Szczepan Wereszko, Podstarszy Bractwa Brat Janusz Zabłocki, Podstarszy Bractwa Brat Józef Szeptycki i Ceremoniarz Bractwa Marek Sawczuk.

Dodano: 21 Listopada 2017
Obchody Święta Niepodległości
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Obchody Święta Niepodległości

 11 listopada 2017 roku obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym wyjątkowym dla naszego kraju dniu uczestniczyliśmy w obchodach Święta Niepodległości w Konstantynowie i Białej Podlaskiej. W naszej macierzystej miejscowości w kościele parafialnym odbyła się Mszę Św. w intencji Ojczyzny. Po zakończeniu Mszy zgromadzeni przemaszerowali pod Pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty.

Z kolei w Białej Podlaskiej 11 listopada rozpoczeto nabożeństwem w Kościele pw. Narodzenia NMP, skąd udano się na Plac Wolności. Wieczorem w auli AWF odbył się koncert "Warto być Polakiem". 

Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe w uroczystościach reprezentowali Starszy Bractwa Brat Szczepan Wereszko, Podstarszy Brat Janusz Zabłocki, Ceremoniarz Marek Sawczuk, Siostra Ewa Makowska, Brat Zdzisław Makowski i Brat Ryszard Dopierała. W rozwinięciu zdjęcia.

Dodano: 16 Listopada 2017
10-lecie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - 10-lecie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej

 W sobotę 21 października Brat Janusz Zabłocki, Brat Marek Sawczuk i Brat Józef Szeptycki mieli zaszczyt uczestniczyć w jubileuszu 10 - lecia działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej. Spotkanie odbyło się w Pałacu Platerów i połączone było z promocją wydania VIII Rocznika Konstantynowskiego.W rozwinięciu zdjęcia z uroczystości.

Dodano: 26 Październik 2017

<<< [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] >>> ... z 27

Odwiedzin: 107070