Aktualności

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 26

XIX Dożynki Powiatu Bialskiego
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - XIX Dożynki Powiatu Bialskiego

W niedzielę 3 września odbyły się XIX Dożynki Powiatowe. Tym razem miejscem spotkania rolników była gościnna gmina Sosnówka. Na zaproszenie Starosty Bialskiego w Dożynkach brała udział również delegacja Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. polowej, którą na boisku sportowym przy Gimnazjum Publicznym w Sosnówce odprawił biskup diecezji pińskiej ks. Antoni Dziemianko.

Dodano: 04 Wrzesień 2017
IV Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia oraz Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego ZKBS - Zaproszenie
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - IV Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia oraz Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego ZKBS - Zaproszenie

  9 września 2017 roku na strzelnicy w Hrudzie odbędzie się IV Strzelanie o Srerbną Wagę Podlasia. Oprócz rywalizacji o to prestiżowe trodeum odbędzie się również Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej. Tradycją jest, że Bractwo, które w pierwszej połowie roku organizuje Strzelanie o tytuł Króla Okręgu - we wrześniu zaprasza również na Strzelanie Żniwne. Zaproszenie oraz szczegółowy program w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 30 Sierpień 2017
Widowisko historyczne Jan Dobrogost i Artyści
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Widowisko historyczne Jan Dobrogost i Artyści

 Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe wzięło udział w Węgrowie w widowisku  historycznym "Jan Dobrogost i artyści". Inscenizacja odbyła się w niedzielę 27 sierpnia na Rynku Mariackim. W przedstawieniu według scenariusza wicemarszałek Senatu Marii Koc i dyrektora Zamku w Liwie Romana Postka, udział wzięło kilkadziesiąt uczestników, w tym 30 na koniach.

Dodano: 28 Sierpień 2017
Pomoc w związku z nawałnicami

 Drogie Siostry i Bracia zapewne słyszeliście o nawałnicach, które niedawno nawiedziły północno - zachodnią Polskę. W wyniku burz i huraganów wiele miejsc odnotowało kosztowne straty. W tych trudnych chwilach wielką pomoc zaoferowali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Bracia kurkowi postanowili wesprzeć właśnie tych ochotników.  Zachecamy do wsparcia i okazania pomocy wpłacając dobrowolne kwoty na odbudowanie sprzętu tak potrzebnego w usuwaniu skutków kataklizmów. Wskazówki w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 23 Sierpień 2017
Ostatnie pożegnanie śp. Ewy Wypych - żony Brata Jerzego z Kalisza
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Ostatnie pożegnanie śp. Ewy Wypych - żony Brata Jerzego z Kalisza

 W dniu 22 sierpnia 2017 roku delegacja Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego uczestniczyła w pogrzebie śp Ewy Wypych - żony Brata Jerzego z Kaliskiego Bractwa Kurkowego. W ostatnich dniach Rodzina Brata Jerzego pogrążyła się w wielkim smutku, gdyż zmarł również Tata śp. Ewy. W rozwinięciu wiadomości treść kondolencji dla Rodziny i Przyjaciół zmarłych oraz terminy zamówionych Mszy Św.

Dodano: 23 Sierpień 2017

<<< [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] >>> ... z 26

Odwiedzin: 88655