Aktualności

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 26

Już niedługo - IV Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasie oraz Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Już niedługo - IV Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasie oraz Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego

 Tylko trzy tygodnie dzielą nas od kolejnego dużego wydarzenia organizowanego przez Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe Towarzystwo Strzeleckie w Konstantynowie. 9 września 2017 roku na strzelnicy w Hrudzie odbędzie się IV Strzelanie o Srerbną Wagę Podlasia. Oprócz rywalizacji o prestiżowe trodeum odbędzie się również Strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Centralnego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej. Tradycją jest, że Bractwo, które w pierwszej połowie roku organizuje Strzelanie o tytuł Króla Okręgu - we wrześniu zaprasza również na Strzelanie Żniwne. Więcej w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 16 Sierpień 2017
Poświęcenie krzyża w Hrudzie - upamiętniającego walkę o wiarę
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Poświęcenie krzyża w Hrudzie - upamiętniającego walkę o wiarę

 Z inicjatywy mieszkańców parafii Hrud, w Leśnictwie Szadek na terenie Nadleśnictwa Biała Podlaska, został ustawiony drewniany krzyż – pamiątka bolesnej walki o wiarę. Umieszczono na nim tablicę z nazwiskami bohaterskich kobiet, które przez 6 tygodni ukrywały się w lesie wraz z dziećmi, broniąc je przed przymusowym chrztem w obrządku prawosławnym. W czwartek 22 czerwca odbyła się uroczystość poświęcenia krzyża. Mszy świętej, którą rozpoczęto obchody upamiętniające wydarzenia sprzed 141 lat, przewodniczył biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antonii Pacyfik Dydycz. W uroczystościach na zabroszenie probosza Parafii w Hrudzie ks. Jarosława Grzelaka brała udział delgacja Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego.

Dodano: 04 Lipiec 2017
Wspomienie Św. Antoniego z Padwy i imieniny ks. bp Antoniego Dydycza
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wspomienie Św. Antoniego z Padwy i imieniny ks. bp Antoniego Dydycza

 13 czerwca obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy. W kościele pofranciszkańskim w Drohiczynie znajduje się obraz Św. Antoniego - cudownie ocalony wśród niewielu zabytków drohiczyńskich świątyń przed zniszczeniem podczas sowieckiej i niemieckiej okupacji. O 12:00 13 czerwca odbyła się msza odpustowa, której przewodniczył ks. bp Tadeusz Pikus. Święty Antoni jest także patronem ks. bpa Antoniego Dydycza. Uroczystość ta była zatem okazją do złożenia mu imieninowych życzeń. Od Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego uczynili to Bracia Janusz Zabłocki i Józef Szeptycki.

Dodano: 16 Czerwiec 2017
Dzień Podlasia - 18 rocznica wizyty Papieża Jana Pawła II
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Dzień Podlasia - 18 rocznica wizyty Papieża Jana Pawła II

 10 czerwca obchodzony był Dzień Podlasia - 18 rocznica wizyty Papieża Jana Pawła II w Drohiczynie. Tradycyjnie we Mszy Św. odprawionej przez Biskupa Tadeusza Pikusa upamiętniajacej to wydarzenie uczestniczyla delegacja Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego w Konstantynowie.

Dodano: 12 Czerwiec 2017
Szabla gen. Juliana Pobóg - Filipowicza dla Br. Szczepana
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Szabla gen. Juliana Pobóg - Filipowicza dla Br. Szczepana

 To był weekend Brata Szczepana Wereszko! Najpierw w sobotę został Królem Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego, a na drugi dzień w niedzielę wystrzelał Szablę gen. Juliana Pobóg-Filipowicza!

Na zaproszenie Bractwa Strzelców Kurkowych "Lechity" im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Otwocka uczestniczyliśmy  w strzelaniu do kura o Szablę gen. Juliana Pobóg-Filipowicza oraz do tarcz ufundowanych przez samorządy Powiatu Otwockiego. Więcej w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 08 Czerwiec 2017

<<< [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] >>> ... z 26

Odwiedzin: 88655