Brat Oliwier Zabłocki po raz drugi zdobywcą Baby Jagi

 Brat Oliwier Zabłocki po raz drugi ustrzelił Babę Jagę! Rzecz miała miejsce w Starachowicach podczas dorocznego Strzelania o Babę Jagę Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego. Jeszcze się nigdy nie zdarzyło w prawie 10-letniej historii tego Strzelania, aby jedna osoba dwukrotnie ustrzeliła to trofeum. A Brat Oliwier dokonał tego również dwa lata temu. Na strzelaniu w Starachowicach pojawiła się liczna grupa Braci i Sióstr z Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego. Obecny był Król Bractwa Szczepan Wereszko, Podstarszy Bractwa Janusz Zabłocki, Brat Roman Lipski z rodziną, Siostra Justyna Strzelec, Brat Oliwier Zabłocki, Brat Ryszrad Dopierała, Brat Robert Gajewski oraz Siostra Katarzyna Gajewska (również członkini Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego. Oprócz Statuetki Baby Jagi nasi strzelcy zdobyli inne nagrody. Więcej w rozwinięciu.

 

Brat Oliwier zdobywcą baby Jagi A.D. 2017

 Starszy Bractwa Brat Szczepan Wereszko wygrał tarczę Starszego Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego Józefa Szałowskiego. Drugie miejsce w tym strzelaniu zajęła Siostra Katarzyna Gajewska. Brat Robert Gajewski okazał się najlepszy w Strzelaniu o Tarczę Sióstr Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego, a Siostra Katarzyna Gajewska zajęła drugie miejsce. Ponadto Brat Robert był II w Strzelaniu o Tarczę Burmistrza Suchedniowa Cezarego Błachy i III w Strzelaniu o Tarczę Króla Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego Jerzego Dobrowolskiego.

Poza sukcesami strzeleckimi i tak najważniejszy był mile spędzony czas w gościnnych progach Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego.

W Galerii (kliknij) znajduje się ponad 100 zdjęć ze strzelania.

Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Brat Oliwier Zabłocki po raz drugi zdobywcą Baby Jagi
< Powrót
Dodano: 04 Październik 2017
Odwiedzin: 88655