Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w Witaszycach

9 grudnia 2017 tradycyjnie uczestniczyliśmy w spotkaniu wigilijnym Bractw Okręgu Centralnego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich. Odbyło się ono w gościnnych progach  i pięknych wnętrzach Pałacu w Witaszycach.  Zebranych gości przytwitał Prezes OC Brat Jan Klauza. Nie zabrakło życzeń, kolęd i wspaniałych potraw. Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe reprezentowali Podstarszy Bractwa Brat Józef Szeptycki z żoną, Strzelmistrz Bractwa Brat Roman Lipski z żoną, Siostra Justyna Strzelec i Brat Oliwier Zabłocki. Przed wigilią odbyło się posiedzenie Zarządu OC na którym zatwierdzono m.in terminarz strzelań brackich na 2018 rok. I tak Strzelanie Krolewskie Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego odbędzie się 12 maja 2018 roku, a V Strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia 8 września 2018 roku. Szczegółowy terminarz już wkróce na naszej stronie w zakładce kalendarium (kliknij). Zdjęcia z Wigilii w Witaszycach w rozwinięciu.

 Tego samego dnia rano uczestniczyliśmy również w spotkaniu wigiljnym Łódzkiego Bractwa Kurkowego. Podczas uroczystości odbyło się strzelanie z karabinka sportowego na odłegłość  50 metrów o Puchar Starszego Bractwa Ignacego Ścibiorka, gdzie nasz Brat Roman Lipski zajął 3 miejsce.

fot. PKBK

Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w WitaszycachPodlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w WitaszycachPodlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w WitaszycachPodlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w WitaszycachPodlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w WitaszycachPodlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w WitaszycachPodlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w WitaszycachPodlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w WitaszycachPodlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Wigilia Bractw Okręgu Centralnego w Witaszycach
< Powrót
Dodano: 15 Grudzień 2017
Odwiedzin: 88655