Brat Roman Lipski ponownie z Tarczą św. Sebastiana!

 W dniu 26 stycznia br. na strzelnicy Łódzkiego Bractwa Kurkowego odbył się IX turniej o Tarczę Świętego Sebastiana i VIII o Puchar Przechodni Prezesa Okręgu Centralnego Zjednoczenia KBSRP.  W strzelaniu o główne trofeum bezkonkurencyjny okazał się Brat Roman Lipski z Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego. Warto przypomnieć, że Brat Roman ustrzelił już tą tarczę w 2015 roku. Więcej w rozwinięciu.

Po przywitaniu uczestników turnieju przez br. Ignacego Ścibiorka - Starszego Łódzkiego Bractwa Kurkowego -Wiceprezesa OC, zabrał głos br. Jan Klauza – Prezes Okręgu, który życzył uczestnikom turnieju oddania wiele trafnych strzałów oraz przesłał też dla braci i rodzin życzenia noworoczne. Przypomniano też w bardzo interesującej formie , osobę europejskiego patrona bractw kurkowych św. Sebastiana.

W toku odbytych zawodów, o bardzo wysokim poziomie strzeleckim, zajęto następujące miejsca:

A. Tarcza św. Sebastiana
1 . miejsce br. Roman Lipski - Bractwo Podlasko - Kozieradzkie
2. miejsce br. Michał Wieremiejczyk - Bractwo Warszawskie
3. miejsce br. Paweł Pastuszka - Bractwo Radomskie
 

B. Puchar Przechodni Prezesa Okręgu Centralnego
1. miejsce br. Michał Wieremiejczyk - Bractwo Warszawskie
2. miejsce br. Jarosław Wieczorek - Bractwo Łódzkie
3. miejsce br. Roman Lipski - Bractwo Podlasko - Kozieradzkie


Tarczę, puchary i dyplomy wręczył br. Jan Klauza - Prezes Okręgu, gratulując i życząc kolejnych wygranych turniejów strzeleckich. Udział wzieli strzelcy z bractw z Warszawy, Kalisza, Radomia, Kielc, Konstantynowa Lub. i Łodzi.
W związku z incjatywą Zarządu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, pierwsze zawody o tarczę św. Sebastiana – europejskiego patrona bractw kurkowych, łódzkie bractwo rozegrało już w roku 2008. W roku 2011 zmieniono formułę na zawody okręgowe. I tak w r. 2011 – zw. został Dariusz Lewandowski, 2012 – zw. Grzegorz Religa, a w latach 2013 i 2014 najlepszy był. br. Dariusz Dolecki, a w roku 2015 br. Robert Lipski z Bractwa Podlasko – Kozieradzkiego, Paweł Pastuszka z Radomskiego Bractwa Kurkowego w roku 2016 i br. Robert Gajewski w 2017 z bractwa łódzkiego. W roku 2018 tarczę wystrzelał br. Marek Bartel z bractwa łódzkiego.

Puchar Prezesa OC wcześniej zdobywali bracia Robert Karpiński, Andrzej Sylwestrzak, Grzegorz Religa, Andrzej Kiljańczyk, Ignacy Ścibiorek, Dariusz Dolecki i Paweł Pastuszka..
Turniej, w którym udział wzięło ponad 25 strzelców, odbył się bardzo sprawnie dzięki przygotowaniu jego przez br. Dariusza Doleckiego – Strzelmistrza OC, br. Edwarda Kulantego - Podstarszego i br. Jana Kąckiego - Strzelmistrza Bractwa .
Spotkanie Sebastianowe było też okazją do omówienia bieżących spraw brackich i jak zwykle zakończyło się biesiadą bracką. Zawodami tymi bracia naszego okręgu rozpoczęli nowy sezon strzelecki w 2019 roku.

Źródło: Łódzkie Bractwo Kurkowe

Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Brat Roman Lipski ponownie z Tarczą św. Sebastiana!Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Brat Roman Lipski ponownie z Tarczą św. Sebastiana!
< Powrót
Dodano: 26 Styczeń 2019
Odwiedzin: 107068