Wydarzenia

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] >>> ... z 3

Brat Zdzisław Makowski zdobywcą Srebrnej Wagi Podlasia 2015!
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Brat Zdzisław Makowski zdobywcą Srebrnej Wagi Podlasia 2015!

 Podlasko - Kozieradzkie Bractwo Kurkowe Towarzystwo Strzeleckie w Konstantynowie zorganizowało II strzelanie o Srebrną Wagę Podlasia. Strzelanie odbyło się 12.09.2015 na strzelnicy w Hrudzie i pomimo chwilowego deszczu zakończyło się sukcesem i nawiązaniem wielu przyjaźni. W strzelaniu o główną nagrodę - Srebrną Wagę Podlasia brało udział 35 strzelców z bractw OC. Zdobywcą okazał się ponownie jak w ubiegłym roku Brat z Bractwa Podlasko - Kozieradzkiego, a tym szczęśliwcem został Brat Zdzisław Makowski, II miejsce zdobył Brat Zdzisław Zdziennicki (Łódzkie Bractwo Kurkowe), III miejsce zajęła Siostra Jadwiga Miliszkiewicz (Łomżyńsko-Drohickie Bractwo Kurkowe). Ponadto toczono rywalizację o pięć tarcz okazjonalnych. Szczegóły oraz zdjęcia w rozwinięciu wiadomości.

Dodano: 13 Wrzesień 2015
Brat Roman Lipski zdobywcą Srebrnej Lilii św. Józefa 2015
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Brat Roman Lipski zdobywcą Srebrnej Lilii św. Józefa 2015

W sobotę 13 czerwca 2015 roku w Kaliszu odbyło się XXIII Strzelanie o Srebrną Lilię Św. Józefa Kaliskiego. Zdobywcą tego cennego trofeum został Brat Roman Lipski - Król Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego!
II miejsce zajął Podstarszy naszego Bractwa Brat Szczepan Wereszko. Organizatorem strzelania było Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych.

Dodano: 23 Czerwiec 2015
Siostra Katarzyna Gajewska zdobywczynią Szabli gen. Juliana Pobóg-Filipowicza
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Siostra Katarzyna Gajewska zdobywczynią Szabli gen. Juliana Pobóg-Filipowicza

 30 maja 2015 roku na strzelnicy Śliz-Kacprówek k/Garwolina odbyło się Strzelanie o tytuł Króla Okręgu Centralnego Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich. Organizatorem było Bractwo Kurkowe Lechity im. Józefa Piłsudskiego z Otwocka. Tradycyjnie strzelano także do Kura o Szablę gen. Juliana Pobóg-Filipowicza. Trofeum to zdobyła siostra Katarzyna Gajewska z Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego w Konstantynowie.

Dodano: 10 Czerwiec 2015
Brat Roman Lipski Królem Bractwa 2015!
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Brat Roman Lipski Królem Bractwa 2015!

  17 maja 2015 roku odbyło się II Strzelanie o tytuł Króla Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego w Konstantynowie. Po raz drugi z rzędu Królem został Brat Roman Lipski! I Wicekrólem został Brat Adam Flis, a II Vicekrólem Brat Witold Sosnowski (podobnie jak rok temu). Kur spadł po 26 strzale.

Dodano: 10 Czerwiec 2015
Brat Marek Sawczuk członkiem Sądu Brackiego OC
Podlasko Kozieradzkie Bradztwo Kurkowe - Brat Marek Sawczuk członkiem Sądu Brackiego OC

  21 marca 2015 roku w Sulejowie odbyło się Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Delegatów Okręgu Centralnego. Na spotkaniu w pięknym dawnym Opactwie Cystersów przedstawiono działania władz OC w minionej kadencji, podsumowano wydarzenia brackie i przypomniano historię OC. W części wybprczej wyłoniono nowe władze brackie. Prezesem Okręgu na kolejną kadencję został wybrany Brat Jan Klauza.

Jest nam również szczególnie miło poinformować, że Brat Marek Sawczuk został wybrany w skład Sądu Brackiego.  Nominację tą traktujemy jako wyróżnienie postawy naszego Brata, jak i dowód uznania dla działalności całego Podlasko - Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego.

Dodano: 02 Kwiecień 2015

<<< [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] >>> ... z 3

Odwiedzin: 88655